Ptejte se knihovny

Ptejte se knihovny je celostátní služba, která si klade za cíl zodpovědět na otázky široké veřejnosti. Díky ochotě a spolupráci mnoha knihoven v celé České republice se vám pokusíme najít odpovědi, snad i na ty nejvšetečnější otázky.Pravidla formulace dotazu

Přesná formulace dotazu
Znalost kontextu nám velmi pomůže při zodpovídání vašeho dotazu. Služba přes e-mail má nevýhodu, jelikož nemůžeme mluvit tváří v tvář. Proto vás prosíme, aby byly vaše dotazy přesně formulované.

Otázky, týkající se hardwaru či softwaru
Pokud máte problém se svým počítačem, je lépe vyhledat počítačového technika.

Dotazy na vše možné
Samozřejmě, budeme se snažit vždy odpovědět na váš dotaz z kterékoli oblasti, ale prosíme, abyste měli na paměti, že jsme pouze lidé.

Právní dotazy
Pokud máte nějaký problém z oblasti práva, nepotřebujete knihovníka, ale právníka. Knihovny vám mohou poskytnout informaci o existenci určitého právního předpisu, nicméně jeho výklad a aplikace na váš problém je vždy záležitostí právníka.

Referáty a otázky ke zkouškám
Nežádejte nás ani o psaní referátů a vypracovávání otázek ke zkouškám místo vás. Jsme informačním centrem, ale nemůžeme zodpovídat dotazy, které vám položil váš profesor nebo nadřízený. Můžeme vám však pomoci nalézt potřebnou literaturu k vyřešení vašeho požadavku.
 

Zadejte svůj dotaz přímo na portále www.ptejteseknihovny.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací