Nabídka besed pro základní školy


Nabídka besed pro 1. stupeň ZŠ pro 1. pololetí školního roku 2022/2023

 1. Povídání o knize. Co je to kniha. Proč je důležité číst. Co vše lze prostřednictvím knih zažít, aniž bychom museli vytáhnout paty z domova. Kde všude lze na knihy narazit. Co je to knihovna a jak se v ní orientovat. Četba úryvků z vybraných knih a následná práce s jejich obsahem. Malý kvíz na závěr.
   
 2. Pohádky. Co je to pohádka. Jaká ponaučení z pohádek plynou. Kladní a záporní hrdinové pohádek. Četba klasické pohádky a následná práce s jejím obsahem. Kolektivní tvorba pohádky dle fantazie dětí.
   
 3. Komiks. Co je to komiks. Jak vzniká a z jakých částí se skládá. Diskuze o komiksech, které čteme. Jaké komiksy četli rodiče. Charakter komiksového hrdiny. Jak má podle dětí komiksový hrdina vypadat – tvorba hrdiny a jeho záporného protějšku.
   
 4. Regionální pověsti. Co je to pověst. Rozdíl mezi pověstí a pohádkou. Jak pověsti vznikají a jaké pověsti se vypráví v Kopřivnici a jejím okolí. Přiblížení místního nářečí.
   
 5. Kopřivnice. Kopřivnice v proměnách času. Ze života předků. Tradice. Zvyky. Pověsti. Významné osobnosti (Ignác Šustala, Ignác Raška, Emil Zátopek…).Významné události. Znak města.

 V případě zájmu o některou z námi nabízených besed kontaktujte Nikol Šimčíkovou na telefonním čísle 734 171 746.


Nabídka besed pro 2. stupeň ZŠ pro 2. pololetí školního roku 2022/2023

V přípravě...


Další akce pro základní školy

Exkurze do knihovny

Určena pro všechny ročníky základních škol, družiny nebo čtenářské kluby. Plánovanou návštěvu je nutné nahlásit předem. Po předchozí domluvě lze exkurzi propojit s besedou na téma knihovnická lekce. Cílem besedy je vysvětlit co je knihovna, jaká je její funkce, kdo je knihovník, co je kniha a jak se v knihovně orientovat.

  

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují nebo tráví večer v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena.

  

Sláva! Já jsem čtenář!

Tato beseda je určena pro první ročníky základních škol. Má přivítat prvňáčky mezi čtenáře. Děti nám a také některým kouzelným bytostem formou zábavných her a soutěží předvedou, jak v první třídě zvládly čtení a psaní.

  

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací