Nové knihy pro děti

Výběr z nových knih pro děti a mládež v naší knihovně

 

Srpen

Pro začínající čtenáře vychází v rámci série Od pohádky k pohádce příběh z dalekého Mexika, který připravilo studio Disney Pixar. Tak trochu strašidelný příběh vypráví o rodině bábi Coco a především jejím vnukovi Miguelovi, který se chce i přes přísný zákaz rodiny stát slavným hudebníkem. Jeho neoblomnost ho dokonce zavede do záhrobí a povede k odhalení děsivého tajemství rodiny.

Vzpomínky na oblíbenou dětskou knihu Honzíkova cesta vám jistě oživí spisovatel Jakub Špičák. Kubíkova cesta povede autobusem na prázdniny za babičkou a dědečkem tentokrát do města, kde s novou partou zažijí spoustu dobrodružství a zábavy mezi bytovkami. I v dnešní době plné moderní technologie si tak můžeme připomenout, jak skvělé je sejít se s kamarády nejen po internetu.

Všechny budoucí hasiče jistě potěší Příběhy hasičské cisterny spisovatelky Ivy Hoňkové. Stát se hasičem je také snem malého Jirky, který sousedí přímo s hasičskou zbrojnicí a všechny výjezdy nadšeně sleduje z okna. Jednoho dne se mu poštěstí seznámit se se skutečnými hasiči, s nimiž se spřátelí a dokonce smí vyjíždět ke skutečným případům. Poznejte společně s Jirkou, co práce hasičů doopravdy obnáší.

Bojíte se rádi? Potom se schovejte pod peřinu, rozsviťte baterku a přečtěte si Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona od oblíbeného spisovatele a autora Malého poseroutky Jeffa Kinneyho. V knize na vás čeká čtrnáct příběhů, ve kterých se potkáte například s krvelačnými upíry, hrozivými vlkodlaky, s duchy a dalšími příšerami, které vás nejen zaručeně vystraší, ale možná také upřímně pobaví.

Vzpomínáte na slavné horolezce Huberta a Huga z časopisu Čtyřlístek? Nyní se k nám vrací v samostatné publikaci Hubert & Hugo a opět v podání komiksového kreslíře a knižního ilustrátora Nikkarina. V jedenácti výpravných komiksových příbězích navštívíte s našimi hrdiny záhadná místa plná horských příšer, strašidel nebo například zjistíte, jak lze porazit chobotnici hrající ping-pong.

Seznamte se se Sirotky ze Svatého Halibuta spisovatelky Sophie Willsové. Od chvíle, kdy se dětem podařilo převzít vládu nad sirotčincem, vypadá, že je jejich život mnohem šťastnější. Konečně dělají to, co sami chtějí. Jejich radost jim však překazí návštěva inspektora. Sirotci se rozhodnou, že spojí své síly a udělají vše, aby si svůj milovaný domov obhájili. Podaří se jim to nebo se jim celá situace definitivně vymkne kontrole? V obou případech se bláznivým kouskům sirotků zaručeně zasmějete.

Všechny skryté dary spisovatelky Caroline O´Donoghue vás zavedou do prestižní školy, ve které studuje také Maeve. Jelikož nepatří mezi nejvzornější žákyně, není divu, že zůstává často po škole a plní úkoly. Při třídění odpadu však narazí na staré tarotové karty a s nadšením začne ostatním spolužákům předpovídat budoucnost. Maeve však netuší, že tím může přivolat dávné zlo. Příběh vypráví o odvaze dospívajících hrdinů, kteří čelí nejen hrozbám nadpřirozeným, ale především těm skutečným.

Konečně vychází závěrečný díl úspěšné apokalyptické trilogie spisovatele Alexe Scarrowa s názvem Rebuilt. Naši hrdinové Leon a jeho mladší sestra Grace se stále potýkají se smrtícím virem, který se neustále vyvíjí a je schopen dokonce i komunikovat. Jeho cíl je jasný - donutit zbytek lidstva, aby se mu podrobil. Dokáží lidé včetně Leona a Grace viru dále čelit nebo se mu nakonec podvolí?


Červenec

Pokud rádi mlsáte, pak je pro vás Velká medvědí kuchařka jako dělaná. Najdete v ní třicet zaručeně chutných receptů, které jsou ověřeny vybranými jazýčky zvířátek z různých koutů světa a především dvěma medvědími kamarády Nedvědem a Miškou. Kateřina Dvořáková a kolektiv autorů i úplným začátečníkům krůček po krůčku vysvětlí jak jídlo připravit nebo ho například pěkně naservírovat. Proto nezbývá než popřát všem malým i velkým čtenářům dobrou chuť!

V rámci edice První čtení vychází nová kniha, na které autorka textu Ana Serna spolupracovala s dětským psychologem Henarem Inigem. Začínající čtenáři se tak mohou dočíst O žabce Olívii, které právě začínají prázdniny. Když se ale dozví, že se její nejlepší kamarádka stěhuje, všechna radost je pryč. Dokáže se žabka ještě někdy smát? Kniha je vhodná pro nácvik čtení genetickou metodou a zároveň pomáhá dětem vyrovnat se se složitými situacemi, které je mohou v životě potkat.

Pokud se chcete pobavit, přečtěte si druhý díl série Deník odhodlané prudilky: Fany opět zasahuje od autorky Virginy L. Samové. Opět se zde setkáváme s dívkou Fany, kterou nudí být normální a dělat vše tak, jak se má. Fany je prostě prudilka a všechny své trable řeší jednoduše po svém. Dokáže i pro tentokrát ze všech svých problémů rafinovaně vybruslit?

Pro všechny milovníky detektivek ve stylu Agáty Christie vychází od autorky Robin Stevensové čtvrtý díl série Případy pro W. a W. Daisy Wellsová a Hazel Wongová studují na dívčí internátní škole a z dlouhé chvíle si zakládají detektivní kancelář. V knize Špinavá školní hra dojde tentokrát k úmrtí nové předsedkyně třídy Elisabeth Hurstové. Vyřešit zločin nebude snadné a dívky budou muset prokázat jak důvtip, tak i sílu vzájemného přátelství.

Kniha Možná tentokrát spisovatelky Kasie Westové je ideálním romantickým příběhem na léto. Hlavní postava příběhu Sophie Evansová pracuje pro místní květinářství, a proto ji najdete všude, kde se něco slaví. Najednou se však začne na těchto oslavách objevovat jistý Andrew, syn šéfkuchaře, který se právě přistěhoval do města. Je arogantní, nesnesitelný a neustále se Sophie staví do cesty a komplikuje jí život. Sophie si však záhy začne uvědomovat, že co je komplikované, nemusí být zároveň nutně špatné.

V rámci série Co kdyby vychází nové zpracování původního příběhu Walta Disneyho o malé mořské víle. Autorka Liz Braswellová rozvíjí děj na předpokladu, že by tenkrát Ariel nad zlou čarodějnicí Uršulou nezvítězila. V knize Část tvého světa se tak dozvídáme, že se Ariel stala němou královnou Atlantiky, její otec zemřel a království prince Erika vládne Uršula. Když se Ariel dozví, že její otec možná přece jen žije, pokusí se vystoupit nad hladinu a znovu se postavit starému zlu. Podaří se jí tentokrát zvítězit?

Sestry Evadne a Halcyon stojí před těžkou zkouškou, ve které pro ně hrozba smrti není nejhorším problémem. Když se Halcyon vrátí po osmileté službě v královnině armádě domů, je postavena před soud a odsouzena za vraždu k patnácti rokům nucených prací. Její sestra Evadne se rozhodne polovinu služby odsloužit za ní. Dokáží Sestry ve zbrani a písni od spisovatelky Rebeccy Rossové obstát v této těžké zkoušce?

Půjdeš s námi ven? Autor knihy Peter Wohlleben vás tímto zve na Objevitelskou výpravu za přírodou ve městě. Pojďte například zjistit, jak si vypěstovat z citrónové pecky stromeček, jak si vyrobit z kousku kúry lodičku nebo jak si užít nocování pod širákem na balkóně. Pokud se pořádně rozhlédnete, zjistíte, že příroda a skutečné dobrodružství na vás čekají doslova za rohem. 


Červen

Pokud vás zajímá, co nového se událo za devatero horami a devatero řekami, pak si přečtěte nové zpracování klasických pohádek, které si pro vás připravilo Studio Walta Disneyho. Tentokrát se v roli hlavních hrdinů objeví oblíbené Disneyho postavičky. Kačer Donald se například ožení s princeznou na hrášku, myšák Mickey se střetne se zlou čarodějnicí z perníkové chaloupky a Minnie navštíví chaloupku tří medvědů. Součástí třinácti Nejkrásnějších pětiminutových pohádek jsou samozřejmě také typické Disneyho ilustrace.

Chcete slyšet krátký příběh na dobrou noc? Pak si nenechte ujít novou pohádku ze série Příběhy slepičí babičky od autorů Christine Beigel a Hervé Le Goff. Tentokrát svým kuřátkům babička vypráví O netopýrovi, který měl noční můry. Bát se ale nemusíte. Naopak se zábavným kouskům, které netopýr po nocích vyvádí, upřímně zasmějete. Příběh navíc provází stejně tak vtipné a milé ilustrace.

Pro všechny, kdo četli první díl Tajné série od záhadného autora Pseudonyma Bosche, konečně přinášíme její pokračování. V knize Jestli toto čteš, tak už je pozdě se opět setkáváme s hrdiny Kasem a Maxem Ernestovými, kteří se stali členy tajného bratrstva a pomalu se připravují na další boj se zlým doktorem L. a jeho kumpánkou slečnou Mauvaisovou. Co se ale bude dít dál? To je tajné, a dokonce je nutné říct, že četba této knihy je jen na vlastní nebezpečí. Proto nezbývá než popřát čtenářům hodně štěstí.

Vydejte se po stopách Deníku tajemné expedice, z které se před lety vrátila jen hrstka všech jejich členů. Když vnuk jednoho z účastníků obdrží neúplné zápisky deníku, rozhodne se, že se za dobrodružstvím do neznámých krajin vypraví sám. Nejen že se díky autorům Kryštofu a Katarině Kratochvílovým ocitnete v podivně vyhlížející krajině a setkáte se se zvláštními tvory, ale zároveň se pokusíte odhalit za pomoci vlastní fantazie a zmíněných neúplných zápisků deníku celý příběh úplně sami.

Kouzla rodu Thornů spisovatelky Margaret Rogersonové jsou originálním a zároveň napínavým fantasy příběhem, ve kterém knihy nejen že ožívají, ale mohou také zabíjet. Hlavní hrdinka příběhu Elisabeth vyrůstá v jedné z austermérských veleknihoven, ve které jsou uloženy a spoutány grimoáry - kouzelné knihy, které se po osvobození změní v smrtící monstra. Po útoku na veleknihovnu je Elisabeth obviněna ze zločinu a souzena. Otázkou ale zůstává, co je vlastně pravda a zda je vše opravdu takové, jak se zdá.

Titáni – Do neznáma je pokračováním napínavého fantasy příběhu spisovatelky Kate O’Hearnové, ve kterém se Zefyr, Astraia a jejich tým vydávají hledat pomoc v boji s Náhradníky. Plán jim však nevychází, a tak musí čelit nebezpečným nástrahám, které je málem připraví o život. Z beznadějné situace je nakonec vyvede osamělý Olympan, o kterém si všichni mysleli, že zemřel. Kniha bezpochyby zaujme všechny příznivce série Percyho Jacksona.

Kdo by neznal jednu z nejromantičtějších klasických pohádek o krásné Belle, která je uvězněna v zámku Zvířete, jejichž láska nakonec zlomí prokletí a promění Zvíře zpět v prince. Co kdyby ale na zvíře uvrhla kletbu Bellina matka? Jak by potom příběh pokračoval? Spisovatelka Lis Braswellová nám přináší v rámci série Co kdyby originální zpracování známého příběhu, který je Starý jako čas sám.

Kniha Nehodná zvířátka je určena pro všechny, kdo si vytváří předsudky o některých tvorech zvířecí říše. Věříte například, že se netopýři zamotávají lidem do vlasů? Bojíte se, že můžete ve spánku spolknout pavouka nebo nechápete, jak může vzít někdo do ruky slizkého hada? Spisovatelka Sophie Corrigan nejen že čtenáře vyvede z omylu, ale zároveň jim vysvětlí, jak se to ve skutečnosti má s téměř čtyřiceti tvory různých koutů světa.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací