BOOKSTART


Vážení rodiče!

Městská knihovna Kopřivnice se přihlásila v loňském roce do projektu Bookstart - S knížkou do života. Jedná se o projekt, který vyhlásil SKIP (Svaz knihovníků a informačních pracovníků) a je zaměřený na podporu čtenářství. Hlavní smysl projektu je výchova ke čtenářství již od nejútlejšího věku. Dále se snaží podpořit rozvoj verbálních schopností nejmenších dětí a probudit jejich zájem o knihy a čtení. A zároveň vysvětlit Vám, rodičům, význam čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte a přesvědčit vás, že jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro své děti udělat, je věnovat jim svůj čas a možnost trávit společné chvíle nad knihou (prohlížením, předčítáním, vyprávěním).

V rámci projektu jste při vítání občánků obdrželi či obdržíte sadu dárků, kterou pro Vás připravil SKIP a naše knihovna. V tašce s logem projektu dostáváte knížku pro děťátko, licenci na audioknihu, speciálně vydanou metodickou publikaci pro počáteční čtení rodičů s dětmi, seznamy doporučené literatury pro předškolní děti a dárkový poukaz na první čtenářskou průkazku do knihovny pro Vaše děťátko.

Knihovna bude průběžně zvát rodiče s malými dětmi na speciálně připravené akce a pomáhat rodičům v orientaci při výběru kvalitní četby pro děti. Nabídneme Vám i prostor pro společné aktivity s ostatními rodiči.

Těšíme se na budoucí malé čtenáře i na Vás, rodiče, v naší knihovně!


První předávání dárků z projektu Bookstart proběhlo na dubnovém vítání občánků v Kopřivnici
(foto p. Lenka Kroupová)


Další předávání dárků z projektu Bookstart proběhlo na červnovém vítání občánků v Lubině
(foto p. Lenka Kroupová)


V září se předávaly dárky z projektu Bookstart při dalším vítání občánků v Kopřivnici, fotky v albu

knihovnakoprivnicerajce.net


V říjnu proběhlo předávání dárků z projektu Bookstart při vítání občánků v Mniší a ve Vlčovicích
(obě fotky p. Lenka Kroupová)

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací