Pro děti a mládež

Co vám nabízí dětské oddělení?

Dětské oddělení je příjemný prostor, vybavený tak, aby se v něm dětem líbilo a cítily se v něm dobře. Je rozdělen na plochu určenou pro hry, různé akce a trávení volného času a na část nabízející volný výběr.

Knihy pro děti a mládež se rozlišují podle věkových skupin, více se dozvíte v odkaze První kroky v knihovně.

Aby se malé děti nenudily při společné návštěvě s rodiči, mohou si zde pohrát s hračkami a skládankami nebo si zalistovat leporely. Předškoláci a jejich rodiče si mohou půjčit Tématické batůžky. Nabízíme témata Auto-moto, Dino, Malý doktor a Předškolák.

Doufáme, že návštěva našeho dětského oddělení pro vás bude příjemně a užitečně stráveným časem.
 

Chcete se nás na něco zeptat?

Chcete nám napsat, co změnit v knihovně? V čem vám máme vyjít vstříc? O co byste měli zájem? Můžete, stačí poslat e-mail na  adresu: knihovna@kdk.cz
 

Jak to u nás vypadá?

Tady je pár fotek z našeho oddělení pro děti a mládež. V plné velikosti je naleznete v albu Dětské oddělení.


Naše pravidelné akce

• každý rok na jaře a na podzim k nám míří školáci se svými učiteli. Tak se s knihovnou seznámí i ti, kteří o ni doposud nejevili zájem, poslechnou si besedu na zajímavé téma a možná pak i zamíří mezi knihy sami. Na toto pololetí jsme pro vás připravili tématické besedy pro žáky mateřských škol a pro žáky nižšího stupně ZŠ.

• tradičním pořadem je Knihomolka, určena pro přihlášené mateřské školy. Předškolní děti se pravidelně jednou měsíčně schází v knihovně. Poslechnou si něco k danému tématu a poté se samy do programu zapojí vytvářením různých výtvorů. Svá dílka si pak můžou odnést domů.

• k různým příležitostem, svátkům, výročím, významným událostem připravujeme výtvarné dílny. Malí šikulové tak mohou proniknout do japonského umění origami, vytvořit si záložku do své oblíbené knihy, přání pro maminku. Před Vánoci se snažíme umocnit sváteční náladu a společně tvoříme vánoční dekorace, krabičky, přání atd. Výsledky ale málokdy můžeme doložit, neboť si je šťastní autoři berou domů, aby se pochlubili svou zručností.

• na jaře pravidelně vyhlašujeme literární a výtvarnou soutěž, jejímž výsledkem je útlý almanach. Tam se možná poprvé děti setkají se svým dílkem vydaným v tištěné podobě.

• pravidelně se účastníme celorepublikových knihovnických akcí - Noc s Andersenem, Den pro dětskou knihu, Pasování prvňáčků na čtenáře, Týden knihoven či Březen-měsíc čtenářů a připravujeme pro své malé čtenáře zajímavé akce. Děti se tak mohly seznámit se skutečnými živými zvířaty a samozřejmě s literaturou o nich, zaskotačit si s Pipi dlouhou punčochou nebo převzít diplom malého čtenáře od čarodějnice Agáty.

• každý měsíc nabízíme malou soutěž, která má děti podnítit k pátrání po odpovědích ve fondu knihovny.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací