Den otevřených dveří v Muzeu nákladních automobilů TATRA

30. 8. 2022

Navštivte unikátní expozici nákladních automobilů TATRA v Kopřivnici. Muzeum vzniklo rekonstrukcí bývalé slévárny a je otevřeno teprve od listopadu 2021. Na ploše téměř 5000 m2 si můžete prohlédnout jedinečnou sbírku 80 nákladních automobilů a podvozků značky TATRA. Tatra je třetí nejstarší existující automobilkou na světě a v České republice zaujímá dokonce prvenství.

Se značkou Tatra je neodmyslitelně spojeno také jméno Karel Loprais, který dosáhl řady vítězství v závodě Rallye Dakar.

Jistě znáte také vlak Slovenská strela. Tento vůz přepravoval od roku 1936 cestující z Bratislavy do Prahy za neuvěřitelné 4 hodiny a 20 minut, a to včetně tříminutové zastávky v Brně. Jízdní doba vlaku byla překonána až počátkem 21. prvního století. Provoz vlaku byl ukončen v 50. letech. Nyní se po náročné renovaci vrací tento rychlík po více jak 60 letech zpět na koleje. Slovenská strela je exponátem Regionálního muzea v Kopřivnici o. p. s., konkrétně Technického muzea Tatra.

Co budete moci navštívit během dne?
V rámci 45 minutového volného vstupu do expozic Muzea nákladních automobilů TATRA si můžete prohlédnout desítky technických unikátů. Volně bude zpřístupněn také depozitář Slovenské strely. Prohlídky interiéru nebudou z kapacitních důvodů umožněny.

PROHLÍDKY MUZEA:
Kapacita prohlídek muzea je OMEZENA. Doporučujeme rezervaci místa na prohlídku expozic Muzea nákladních automobilů TATRA přes registrační formulář na konci této stránky. Registrujte prosím každou osobu zvlášť (i děti). Pokud nebudete moci dorazit, zrušte prosím rezervaci a nebo kontaktujte pořadatele.
Na akci si prosím vyzvedněte vstupenky ve stanu, který je označen "výdej vstupenek". Nahlásíte čas prohlídky a jména registrovaných. Na základě toho Vám bude vydán příslušný počet vstupenek. Doporučujeme dostavit se na prohlídku muzea s časovým předstihem (10-15 min.).

Děkujeme za Váš velký zájem o prohlídky expozic Muzea nákladních automobilů Tatra. AKTUÁLNĚ JSOU VŠECHNA MÍSTA, KTERÁ BYLA URČENA PRO REZERVACI PŘEDEM, OBSAZENA. NA MÍSTĚ V DEN KONÁNÍ AKCE BUDE K DISPOZICI BEZ PŘEDCHOZÍ REZERVACE POUZE OMEZENÝ POČET VSTUPENEK. Omlouváme se, z bezpečnostních důvodů již nelze navýšit kapacitu exkurzí.

A jaký doprovodný program jsme pro Vás připravili?
Po celý den se můžete zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Děti se mohou vydovádět na skákacím hradu a užít si malování na obličej. Připraven je také fotokoutek s okamžitým tiskem fotografií, virtuální realita, kolo štěstí nebo výroba vlastních odznáčků.

Dále se můžete těšit na dynamické ukázky hašení požáru Jednotky sboru dobrovolných Hasičů Kopřivnice.

Chystáme pro Vás také hudební a taneční program na podiu. V průběhu dne vystoupí:
PATRICK ULMAN 
- několikanásobný mistr ČR v electric boogie, mistr Evropy a vicemistr světa
EMA WHITE - známé hity od originální kapely z Olomouce
Mažoretky SUNNY - mistryně Evropy 2022
LENTILKY Mankovice - taneční vystoupení ve valašských krojích

09:00     zahájení akce
10:15     Mažoretky SUNNY Kopřivnice
10:30     losování o ceny
10:45     Mažoretky SUNNY Kopřivnice
11:15     PATRICK ULMAN
12:00     losování o ceny
12:15     dynamická ukázka hasičů – hašení požáru
12:30     EMA WHITE
13:30     losování o ceny
13:45     LENTILKY Mankovice
14:00     EMA WHITE
15:00     losování o ceny
15:15     EMA WHITE
16:15     dynamická ukázka hasičů – hašení požáru
16:30     losování o ceny
17:00     ukončení akce

PARKOVÁNÍ:
Oba vjezdy z ul. Husova vedoucí k muzeu, budou uzavřeny. Využijte prosím parkoviště Tatra Trucks a.s.. Dostanete se tam z ul. Štefánikova. Za kolejemi se dejte ihned doprava. Sledujte prosím značení trasy. Od parkoviště (start) je to pěšky cca 250 m k muzeu (cílhttps://1url.cz/drqRP
Dále je možné využít parkoviště naproti Penny marketuhttps://1url.cz/2rq3h 

Přijďte si do Muzea nákladních automobilů TATRA užít den plný zajímavostí, techniky a zábavy a to zcela zdarma!

Kontaktní osoba: Magdalena Štefečková, Eurocentrum Ostrava, tel.: 739 385 180, e-mail: magdalena.stefeckova@mmr.cz

(Zdroj: DotaceEU.cz)

zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací