HORORSTORY

Krátké horory ve třech větách stvořili čtenáři naší knihovny v Týdnu knihoven 2015 a my je zde nyní otiskujeme...


Kelly kráčela pustou chodbou, naráz se před ní objevila žena v bílém. Vznášela se nad zemí a pusu měla otevřenou, jakoby chtěla vykřiknout. Štípla jsem se, ale i kdyby to byl sen, tak už se Kelly neprobudí.
Anonym


Viděla všechno přes mlhavou oponu, okolo bylo vše a zároveň nic, světlo a přece tma, život i děsivý stín smrti a uprostřed toho všeho stál on a v rukou držel cosi, co poznávala a najednou jí blesklo myslí, že takhle to všechno skončí. Svíral její teď už mrtvou sestru a měřil si ji nenávistným pohledem jako před chvílí ji. Nedokázala nic, než nehybně stát. 
Anonym


Rakev se najednou otevřela a z ní vystoupil chlap. Byl celý zkrvavený a v ruce držel meč. „Já nechci umřít!" vykřikla.
Lucie Křístková


Byl večer a já uviděla hrát si malé dítě na hřišti. Najednou jsem uslyšela výkřik. Pak jsem uviděla jen krev a hlavu dítěte.
Alice Miroszková


Lenny si to kráčela prázdnou školou a její kroky se ozývaly tak, až jí to nahánělo husí kůži. V tom uviděla svou mrtvou matku v bílých šatech celých od krve a s šíleným výrazem ve tváři. Lenny ustoupila o dva kroky zpět, protřela si oči a uviděla tam stát ... naštvaného školníka s klíči v ruce.
Adéla Nguyenová


...a tak jako tenkrát.
Zhaslo světlo, zvuk svištící katany.
Něčí hlava ležící u mých nohou...
Štěpánka Rašková


Jednou jsem se byla projet na koni a vtom jsem uviděla do stromu vyřezané srdce probodnuté šípem a pak jsem zaslechla ženský křik. Doma jsem se zeptala matky, co to znamená. Řekla mi, že tam někdo tu ženu zavraždil.
Natálie Orságová


Byla chladná noc a všechny děti šly spát. Najednou začalo bouřit a uhodil blesk. A po blesku byly děti bez hlav a bez nohou.
Jana Huyen


Tajemný portál se v noci otevře. Všechny nás vcucne do temnoty. Temnoty zombie.
Nikolas Kedzior


Je pozdní večer. Jdu nebezpečnou ulicí, právě zde byly včera zavražděny tři ženy, ale bohužel jiná cesta domů nevede. Někdo mne udeří do hlavy, cítím tupou bolest, padám k zemi.
Anna Benešová


V noci jsem šla s kamarády na hřbitov. Když jsem se ohlédla, jeden kamarád byl pryč a když jsem se ohlédla podruhé, byla jsem sama. Bála jsem se a uslyšela jsem podivné šustění!!!
Sabina Salvetová


Pozval mě o půlnoci na lavičku do parku, kde jsme si dali první a po pár letech i poslední pusu. Běžela jsem ve svých 68 letech netrpělivě od tramvaje do parku, přitom jsem ale měla špatný pocit, jako by mě někdo sledoval. Ano, byl to on, podal mi rakvičku se šlehačkou, já se do ní slastně zakousla a příliš pozdě, až ve chvíli, kdy mi kyselina sírová začala rozežírat břišní dutinu, mi došla celá ta symbolika.
Alena Pavelková


Domem se o půlnoci ozval příšerný křik. Všechny tři děti se probudily a vyděšeně se rozběhly do ložnice rodičů. Okna byla rozražená, záclony vlály ve větru a nikdo z rodičů tam nebyl, zmizeli beze stopy do neznáma. 
Anonym


Drahá, půjdeme do zrcadlového sálu a tam tě políbím.
Bože, já se nevidím.........
Cha, cha, cha .......
Ludmila Březinová


Démon smrti
V temném zákoutí jeho mysli se začalo vytvářet něco, o čem věděl z doslechu a vyprávění, ale nikdy neměl možnost zažít tento fenomén zla doopravdy. Vše začalo jako špatný sen. V temných ránech po proflámovaných nocích, které byly silně spjaty s velkým množstvím alkoholu, se při prvním probuzení z důvodu potřeby jít na toaletu zjevila temná postava, která jakoby bránila odchodu z pokoje, jelikož stála rovnou ve dveřích.
Patrik Mastík


 

Všem autorům děkujeme!

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací