ZPĚT NA SEZONU 2017|2018

Po Josefě Slánské, hrdince Vůjtkovy dnes oceňované hry S nadějí i bez ní, vystupuje v jeho následujícím Slyšení další historická postava. Adolf Eichmann, úřednický perfekcionista, který své schopnosti věnoval úkolu, který mu jeho nadřízení vybrali: „konečnému řešení židovské otázky". Byl za to ve proslulém jeruzalémském procesu v roce 1961 odsouzen k smrti a v roce 1962 popraven. Eichmann se zde dožaduje slyšení, obhajuje se před Bohem, který však stále nepřichází. Zato se kolem něho objevují jiné postavy: poněkud tupým poslem Boží vůle je „žena z lidu" Vlastička, Eichmannovi přicházejí dělat společnost dva kolegové z SS, polský generální guvernér a Eichmannův svého druhu protipól Frank, jakož i čtyři ostravští Židé, kteří holocaust náhodou přežili - ať už v německých nebo ruských lágrech či ve Svobodově armádě. Ti všichni hovoří o svých osudech autentickým slovníkem, který je v dramatickém a často sarkasticky vyostřeném kontrastu s hrůznou skutečností událostí 30. až 60. let 20. století.

Text získal 3. místo v anonymní dramatické soutěži o Cenu Alfréda Radoka 2012. Inscenace ostravské Komorní arény získala v roce 2016 Cenu divadelních novin jako nejlepší inscenace roku. Hned tři prvenství si rovněž odnesla i z Cen divadelní kritiky - za nejlepší inscenaci roku, nejlepší poprvé uvedenou českou hru roku a nejlepší mužský herecký výkon.

ZPĚT NA SEZONU 2017|2018

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací