Anthony Horowitz MINDGAME - LÍBEZNÉ VYHLÍDKY

13. 9. 2018 Čtvrtek 19.00
Velký sál KDK

Divadlo v rámci Divadelního předplatného 2018|2019.
StageArtCZ a Divadlo Bolka Polívky (Brno)

Režie: Petr Halberstadt

Scéna: Jaroslav Milfajt
Kostýmy: Hana Halberstadt
Hudba: Jan Matásek
Choreografie: Hana Halberstadt
Dramaturgie: Jan Krupa
Světla: Roman Jajčík
Překlad: Dana Hábová

Hrají: Miroslav Etzler, Petr Halberstadt, Gabriela Míčová

Premiéra: 13. 4. 2016, délka představení: 110 minut + přestávka

Doporučená přístupnost: od 15 let

„Čistokrevný thriller. Zapomenete dýchat!"

Když se Mark Styler, autor „zaručeně pravdivých" detektivních románů, pokouší získat rozhovor se známým sériovým vrahem Eastermanem, nemá ani ponětí do čeho se pouští. Napřed musí dostat souhlas Doktora Farquhara, podivínského ředitele psychiatrické léčebny Líbezné vyhlídky, v níž je Easterman držen. Brzy však zjistí, že nic není takové, jak se zdá. Například kdo je ve skutečnosti záhadný Borson? Odkud se přesně vzalo maso v mrazáku? Proč není kostlivec ve skříni? Další a další otázky roztáčí děsuplnou spirálu přicházejících odpovědí.

Z recenzí:
„Britský spisovatel, a scénárista Anthony Horowitz (1955) je znám románovou tvorbou se zaměřením na detektivní příběhy a thrillery. V daném žánru si získal popularitu také u malých čtenářů romány o dětském agentovi tajných služeb Alexu Riderovi. Televizní diváci ho znají jako scénáristu seriálů Hercule Poirot, Vraždy v Mindsomeru či Foylova válka.
Divadelní společnost StageArtCz má ambici uvádět české premiéry kvalitních, pro diváky současně přitažlivých titulů. „Domovský přístav" získala díky podpoře Bolka Polívky na jeho scéně, inscenace mohou zhlédnout také diváci na zájezdových představeních. Zakladatelem společnosti je herec a režisér Petr Halberstadt. Inscenační tým přišel se záměrem uvést na domácí scénu plnokrevný thriller. Volba padla na Horowitzovu Mindgame, a vyšla.
Děj hry, zvláště daného žánru, neradno odhalit. Prozraďme jen, že se odehrává v oblíbeném prostředí psychiatrické léčebny, tentokrát navíc velmi specifickém detenčním ústavu pro sériové a masové vrahy. Sem přichází novinář Mark Styler za ředitelem Farquarem. Má však cíl setkat se s vrahem, o kterém chce napsat knihu.
Hra je brilantně napsána, v úvodní části přináší řadu vtipných, často dvojsmyslných dialogů, které nabuzují smích arsenálem černého humoru. Postupně nabírá a stupňuje napětí, kulminuje závěrečnými zvraty bez jednoduše a jasně čitelného rozuzlení, které nutí k vlastnímu rozvažování „jak to vlastně je". Hra inspiruje i řadou podtónu, které lze v ději zaslechnout či vyčíst. Je tu dost o manipulaci, sebezáchově, hraniční situaci, o člověku jako směsici dobra a zla... Co převáží? Proč novináři tak investigativně hledají nejtemnější kriminální témata, proč tolik přitahují čtenáře a diváky? Proč se profesionální zájem či výzkum může měnit v patologickou posedlost a zvrat původní sociální role..."
Zdroj: Novinky.cz

Vstupné:

Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Děti do 15 let, studenti a držitelé karty ZTP mají slevu 50 %.
Předprodej vstupenek od 27. 8. 2018 v IC Kopřivnice nebo online.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací