Knihovna v kulturním domě - (Ne)tradiční povolání

Přemýšleli jste někdy, čím budete, až vyrostete? Možná sníte o tom, že se jednou podíváte do vesmíru, stanete se spisovatelem nebo budete léčit nemocná zvířátka! Možnosti jsou téměř neomezené. Pojďme tedy společně zjistit, jaká povolání existují a co obnáší. Součástí kvízů jsou samozřejmě také zábavné a poučné úkoly. Tak neváhejte a sami posuďte, zda i vy máte na to stát se například hasičem, baletkou, policistou nebo cukrářem!

Úkoly můžete plnit sami nebo společně s rodiči, sourozenci či přáteli.

Úkoly jsou pro vás k dispozici také na našich stránkách. Zájemci mohou vyplněné a podepsané pracovní listy zasílat v příloze na emailovou adresu simcikova@kdk.cz nebo je vytisknout a vyplněné vhazovat do krabičky připravené v dětském oddělení knihovny. Výsledky budou vyvěšeny v dětském oddělení knihovny a to vždy na začátku nového měsíce.

Listopadové pracovní listy ke stažení:


Knihovna Sever - S knihovnou kolem světa

Cestujete rádi, i když třeba jen prstem po mapě? Poznáváte s chutí nová místa, země, kulturu, faunu či flóru? Chcete zažít cestu kolem světa plnou zajímavých informací a zábavných úkolů? Tak neváhejte a zapojte se do celoročního knihovnického kvízu!

Tento kvíz najdete v knihovně na pobočce Sever, kde jej lze vyplněný odevzdávat. U kvízové nástěnky je pro vás také připravena nápověda k řešení úkolů. Na nástěnce se dozvíte výsledky uplynulých kvízů. U pultu si pak můžete vyzvedávat drobné odměny. Kvízy je také možné stahovat na našich webových stránkách a vypracované posílat na emailovou adresu: pitrunova@kdk.cz. Přejeme hezkou zábavu!

Listopadové pracovní listy ke stažení:

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací