Čtvrtek 4. října 2018 - 19.00 hodin - Velký sál KDK

István Örkény
KOČIČÍ HRA

Těšínské divadlo (Český Těšín)

Překlad: František Stier a Ida de Vries

Režie: Pavel Ondruch
Scéna a kostýmy: Zuzana Mazáčová

Hrají: Šarka Hrabalová, Lenka Waclawiecová, Markéta Glosová-Słowiková, Miroslav Liška, Jolana Ferencová, Eliška Adamovská, Petr Sutory, Dominik Gracz

Premiéra: 12. 5. 2018, délka představení: 1 hodina 15 minut

Oblíbená tragikomedie o lidském osamění a životní vitalitě se zvláštním humorem a jímavou upřímností místy hraničící s absurditou.

Příběh Erži Orbánové, její sestry Gisely, přítelkyně Pavly Krausové a penzionovaného operního pěvce Viktora Molnára je možné charakterizovat jako tragikomický. Průběžný dialog Erži se sestrou Giselou má v sobě humor, jímavou upřímnost místy hraničící s absurditou. Kočičí hra se stala oblíbenou i na našich jevištích. Poprvé ji uvedlo v roce 1972 Divadlo bratří Mrštíků v Brně, ale legendární se stala inscenace pražského Národního divadla s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou v rolích obou sester. Počet repríz se zastavil na úctyhodném čísle 403.

Z recenzí:

„Pavel Ondruch vede celý herecký tým inscenace k precizní práci s hlasem, důraz na mluvní projev je tu zcela evidentní. Díky tomu se mnohé převážně statické scény dají nejen přežít, ale z diváckého pohledu i užít. Jsou zde však také skutečně dramatické situace, zejména ve scénách mezi Erži a Ilonou, případně když se v hracím prostoru sejdou Erži a Myška nebo v samém závěru hry ve společné scéně Erži, Myšky a Gizely, kdy všechny představitelky rozjedou opravdové totální divadlo v režijně velmi dobře vystavěných a rozpohybovaných scénách.
Kočičí hra v repertoáru české scény Těšínského divadla rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v této divadelní sezóně v Českém Těšíně nabízí. Pobaví i dojme, nadchne některými hereckými výkony, přičemž výkon Šárky Hrabalové lze skutečně označit za vrcholný."
Zdroj: Ostravan.cz

Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Děti do 15 let, studenti a držitelé karty ZTP mají slevu 50 %.
Předprodej vstupenek od 17. 9. 2018 v IC Kopřivnice nebo online.
Možno zakoupit také jako dárkový poukaz.

ONLINE PRODEJ A REZERVACE

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací