Čtvrtek 28. 3. 2019 - 20.00 - Jeviště Velkého sálu KDK
Pátek 29. 3. 2019 - 18.00 - Jeviště Velkého sálu KDK

Karel Jaromír Erben
KYTICE

Divadelní spolek Kašpar (Divadlo v Celetné)

Dramaturgie: Lenka Bočková
Výprava: Radka Josková
Režie: Jakub Špalek

Hrají: Jan Potměšil, Jakub Špalek

Premiéra: 21. 2. 2018, délka představení: 55 minut, představení nemá přestávku

S láskou, nadšením a pokorou jsme se pustili do Erbena. Balady skvostného českého klasika s ori-ginálními prvky loutkového bytového divadla (aneb) my dva a home made pupits.
Balady jsou tam nakonec tyto - Kytice, Svatební košile, Dceřina kletba, Zlatý kolovrat a Poklad.

Z recenzí:

„Diváky, před které v hodinovém představení předstoupí pouze Jakub Špalek s Janem Potměšilem, jich čeká celkem pět. Vycházet z Erbenova mistrovského díla, základního kamene naší poezie, se zdá být sázkou na jistotu. Pouhá poctivá recitace dvou protřelých herců totiž může být dostatečným zážitkem. Spolku Kašpar to naštěstí nestačí. Každou z balad pojímá trochu jiným způsobem a divákům tak chystá rozmanitý a neotřelý večer.
Po úvodní Kytici, kde herci vykládají na stůl všechny propriety, jež během večera využijí, přichází je-den z vrcholů večera. Svatební košile, snad první český příspěvek do žánru hororu, k tomu ostatně vybízí. Špalek s Potměšilem využívají loutek a otočného mechanismu, aby do hry zapojili stíny, což dokonale evokuje zběsilý let umrlce s jeho milou. Jednoduchým nápadem, kdy vstávajícího a klesajícího mrtvého z finále v márnici představuje pouhé sako na ramínku, ukazují, jak málo v divadelní zkratce stačí."
Zdroj: idnes.cz

Vstupné: 240 Kč
Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice nebo online.


Středa 6. 3. 2019 - 19.00 - Kinosál KDK

Tomáš Dianiška
MOJE MALÁ ÚCHYLKA

A studio Rubín (Praha)

Výprava: Eva Suchánková
Režie: Adéla Stodolová

Hraje: Hana Vagnerová / Berenika Kohoutová, Jan Cina, Andrej Polák, Petr Vančura

Premiéra: 22. 2. 2017, délka představení 60 minut bez přestávky

Představení není vhodné pro děti do 15 let.

„Já to neudělal, přísahám."
Čtyři lidé jsou pozváni do luxusní rezidence a samozřejmě se stane vražda. A pak ještě jedna. Všichni jsou podezřelí a všichni mají motiv. To je nepříjemná kombinace. Doktor má rád velká ňadra, kouzelník říznul svou asistentku, Alfréd je hodně sprostý a Hanka má takovou tu poruchu, o které radši nebudeme mluvit. Detektivní parodie ve stylu detektivních parodií, které máme tak rádi.

Z recenzí:

„Musím říct, že tohle je opravdu moc dobrý úlet. Představení má spád a pobaví, netřeba hledat v tom něco více hlubokého. K tomu opravdu dobře sehraná čtveřice, která podává výtečné výkony. Pokud někoho vyzdvihnout tak skvělý P. Vančura. Ale celkově myslím vydařený kousek na který se hezky kouká."
Zdroj: idivadlo.cz

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací