DIVADELNÍ SPECIÁL  - ZRUŠENO

Z důvodu nemoci paní Evy Elsnerové je představení Slovácko sa nesúdí zrušeno.

O náhradním termínu jednáme. 

Vstupenky zakoupené na pokladně IC Kopřivnice je možno vrátit do 16. 12. 2022 v IC Kopřivnice.
Vstupenky zakoupené online - vstupné bude vráceno refundací platby.

Děkujeme za pochopení.


Úterý 22. listopadu 2022 | 19.00

Slovácko sa nesúdí | Zdeněk Galuška

Divadelní spolek Kašpar, Divadlo v Celetné (Praha)

Zdeněk Galuška - SLOVÁCKO SA NESÚDÍ

Vybrané (dnes už) klasické folklorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky.

Večer nejen s vínem, ale určitě o vínu! A taky o lidech, kteří jdou do všeho naplno. Humorné, drsné až kruté příběhy, které si mluvčí zdatně proti realitě vylepšují, nám připomínají, že život stojí nade vším a z těžkostí a nespravedlností všedních dnů se tím pádem nemá cenu pos…t.

Hrají Eva Elsnerová, Petr Halíček, Daniel Pivoda Ondráček. Režie: Filip Nuckolls.

„Naším úmyslem je přenést diváka nebo jeviště do slováckého sklepa, kde Zkušený, jeho Galánečka a jejich synovec Mladý sedí společně s diváky nad bezedným džbánem vína. A povídá se. A s množstvím vypitého vína nabírají historky na fantastičnosti. A zajídá se špekem. A letní večer je příjemně vlahý. A do srdce vstupuje radost.“ Filip Nuckolls, režisér

Cimbálová muzika Lašár vznikla 31. 12. 2012 ve Velkých Pavlovicích. Tvoří ji šestice mladých muzikantů, kteří se rozhodli obnovit a zachovat tradici v podobě cimbálové muziky ve městě proslaveném vínem a meruňkami. Naši muziku děláme srdcem a se vší energií, která vychází z naší lásky k folkloru a tradicím!

SLOVÁCKO SA NESÚDÍ - recenze
(...) Vytvořit intimitu moravského sklípku se daří díky nevtíravé scénografii Radky Joskové, která zachovává půdorys obytné kuchyně se stolem uprostřed a s rozmanitými hrníčky a typickými artefakty na poličkách a v kredenci.  (...) Jana Soprová, Divadelní noviny

Vstupné: I. sektor 320 Kč, II. sektor 280 Kč. Abonenti DP mají slevu 25 %.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací