Život v kufříku

3. 10. 2018 Středa 9.00
Dětské oddělení knihovny v kulturním domě, Kopřivnice

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s Nadačním fondem LA VIDA LOCA v říjnu 2018 uspořádala dobrovolnickou akci Život v kufříku. Pozvali jsme Vás k nám do knihovny na iformační schůzku, kde jsme se domluvili, co je potřeba udělat. Do konce roku jste nám pak donesli své výrobky a my je odeslali do NF LA VIDA LOCA. Nyní již jsou u nich a budou vkládány do kufříků pro opuštěné děti.

Nadační fond LA VIDA LOCA je autorem projektu Život v kufříku, který pomáhá opuštěným dětem poznat jejich minulost. Již v porodnici dostane dítě kufřík, který s ním putuje kamkoli dítě zamíří, do dětského centra, pěstounské péče, náhradní rodiny. Poučený personál do něj postupně ukládá předměty, které dítěti pomohou uchovat povědomí o začátcích jeho života. Ať již jsou to fotografie, hračky, zápisy v deníčku či dudlík, sděluje tím dítěti: "Jsi pro nás důležitý, stál jsi nám za to, abychom pro Tebe připravili tyto věci." A jak můžete pomoci vy? Můžete uháčkovat, uplést, ušít či jinak vyrobit hračky, čepičky, svetříčky a jiné oblečky pro novorozeňátka.

Níže přikládáme převzatou fotografii z Facebooku nadace a po kliknutí se dostanete přímo na jejich stránky.

Tyto krásné hračky a oblečky do kufříčků zhotovily: Paní Olga Hyvnarová, Soňa Macháčová, Věra Chalupová, Eva Tůmová, Libuše Juřenová a Jana Polášková - Děkujeme Vám!

A ještě pár obrázků výrobků, které jsme do nadačního fondu odesílali:

Plakát v PDF ke stažení
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací