Háčkování chobotniček pro předčasně narozená miminka

4. 10. 2017 Středa 9.00 – 12.00
Dětské oddělení knihovny KDK

V říjnu jsme v rámci Týdne knihoven uspořádali další dobročinnou akci, do které jste se zapojili i Vy. V dětském oddělení knihovny v kulturním domě jsme si ve středu 4. října ukázaly a vyměnily zkušenosti, jak uháčkovat chobotničky pro předčasně narozená miminka . Až do 10. listopadu jsme pak přijímali Vaše hotové uháčkované chobotničky.

Ve středu 15. listopadu jsme pak navštívili miminka a sestřičky ve Fakultní nemocnici Ostrava na oddělení Neonatalogie. Předali jsme jim celý pytel pestrobarevných háčkovaných chobotniček a navíc ještě nějaké čepičky a bačkůrky, které pro ně ve svém volném čase s láskou vyrobily další dobrovolnice z naší knihovny. Chobotniček bylo celkem 151!

Srdečně děkujeme všem dobrovolnicím za jejich laskavost a píli - jmenovitě to jsou:

paní Blahutová Michaela
paní Galiová Věra
paní Goldová Vlasta
paní Hanzelková Mirka
paní Hejduková Naďa
paní Jalůvková Zuzana
paní Janišová Zdenka
paní Kaplánková Věra
paní Macháčková Veronika
paní Pokludová Hana
paní Polachová
paní Polášková
paní Richtrová
paní Staníková Mária
paní Šimonová Alena
paní Šimurdová
paní Tůmová Eva
a další, které odevzdaly chobotničky anonymně.

Celé album z háčkování v knihovně najdete v albu: Háčkování chobotniček pro předčasně narozená miminka.

Další ilustrační fotky výrobků a fotografie z návštěvy Fakultní nemocnice Ostrava najdete v albu: Předávání chobotniček ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Externí zdroje:

Reportáž Kabelové televize Kopřivnice: https://youtu.be/lGsnhocbq3A?t=84

Články v Kopřivnických novinách: http://www.koprivnice.cz/index.php?id=koprivnicke-noviny-koprivnice&tema=v-knihovne-se-budou-hackovat-chobotnicky&clanek=23042 (výroba), http://www.koprivnice.cz/index.php?id=koprivnicke-noviny-koprivnice&tema=do-fakultni-nemocnice-bylo-predano-151-chobotnicek&clanek=23307 (předávání).

Plakát k akci:

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací