HÁČKOVÁNÍ A PLETENÍ PRO MIMINKA V INKUBÁTORECH

8. 3. 2018 Čtvrtek 9.00 – 12.00
Dětské oddělení knihovny KDK

V březnu 2017 jsme v rámci Března měsíce čtenářů uspořádali další dobročinnou akci, do které jste se zapojili i vy. V dětském oddělení knihovny v kulturním domě jsme ve středu 8. března pletli a háčkovali čepičky a bačkůrky pro nedonošená miminka.

Této dobročinné akce se přímo v knihovně zúčastnilo 17 žen. V činorodé atmosféře si navzájem radily a vyměňovaly zkušenosti. Získaly základní pokyny a návody a pak už tvořily doma. Postupně se začaly v knihovně objevovat anonymní balíčky s hotovými výrobky. Uháčkovaných a upletených čepiček se nakonec sešlo 139, bačkůrek a ponožek 58 párů.

Ve středu 12. dubna jsme všechny výrobky odevzdali staniční sestře perinatologického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, paní Mgr. Monice Kupkové. Paní Kupková byla velmi potěšena, čepičky předá sestrám, které je rozdělí podle velikosti na jednotlivá oddělení.

Fakultní nemocnice Ostrava mívá v péči standardně 50 až 75 miminek, z nichž více než dvě třetiny bývají nedonošení novorozenci, kteří vyžadují speciální péči. Právě pro ně byly určeny naše čepičky a bačkůrky.

Děkujeme všem ochotným ženám, které čepičky, bačkůrky i ponožky pro miminka s láskou vyrobily, jmenovitě to jsou:

paní Bílková
paní Galiová
paní Goldová
paní Hanzelková
paní Horáková
paní Janišová
paní Juřenová
paní Kahánková
paní Křístková
paní Macháčková
paní Mašková
paní Nalerajová
paní Nytrová
paní Pilarová
paní Polášková
paní Polehlová
paní Tůmová

Akci budeme pro velmi kladnou odezvu jak u vás, tak u personálu FN Ostrava opakovat na podzim roku 2017.

Celé album z háčkování v knihovně najdete v albu: Háčkování a pletení pro miminka v inkubátorech.

Další ilustrační fotky výrobků a fotografie z návštěvy Fakultní nemocnice Ostrava najdete v albu: Návštěva Fakultní nemocnice Ostrava.

Externí zdroje:

Reportáž Kabelové televize Kopřivnice: https://www.youtube.com/watch?v=s0a6KmvdIvg

Články v Kopřivnických novinách:
http://www.koprivnice.cz/index.php?tema=v-knihovne-se-hackovalo-pro-miminka-v-inkubatorech&id=koprivnicke-noviny-koprivnice&clanek=22210 (výroba),
http://www.koprivnice.cz/index.php?id=koprivnicke-noviny-koprivnice&tema=hackovane-obleceni-pro-nedosena-miminka-predano-do-nemocnice&clanek=22418 (předávání).

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací